Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Śladami księżnej Elżbiety

Data publikacji: 2018-12-05, Data modyfikacji: 2018-12-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Wśród zachowanych dokumentów książąt mazowieckich wyjątkowym zainteresowaniem historyków cieszy się od lat - przechowywany obecnie w zbiorach Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie - dokument księcia mazowieckiego Bolesława III z 21 października 1349 r., wydany na zjeździe książęcym w Wiskitkach. Na mocy tego dokumentu książę Bolesław nadał ziemię wyszogrodzką swej matce, księżnej Elżbiecie Giedyminównie, wdowie po zmarłym księciu płockim Wacławie, w zamian za przekazanie mu pieniędzy, które przeznaczył on na posag swojej siostry Anny, wydanej za mąż za księcia żagańskiego Henryka.

Pełna treść wiadomości na: gazeta-mlawska.pl/aktualnosc-4457.html
gazeta-mlawska.pl, Źródło artykułu: gazeta-mlawska.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
   mławski

  Powiat mławski – powiat w północnym rejonie województwa mazowieckiego z siedziba w Mławie. Przynależą do niego gminy: Mława, Dzierzgowo, Lipowiec Kościelny, Radzanów, Strzegowo, Stupsk, Szreńsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna, Wiśniewo oraz miasto Mława.

  Do najbardziej znanych zabytków należy Kościół pw. Świętej Trójcy w Mławie, Kościół p.w. św. Antoniego Padewskiego wraz z pomieszczeniami i terenem poklasztornym w Ratowie oraz linia obronna z 1939 roku. W powiecie możemy podziwiać również Zalew Ruda, Rzekę Wkrę i kilka rezerwatów. Gospodarka w przeważającej większości ma charakter rolniczo-przemysłowy, przede wszystkim ze względu na warunki przyrodnicze terenu.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola