Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mławskie Święto Pszczoły.

 
W dniu 9 czerwca 2018r. miałem przyjemność gościć u siebie w Nowej Sławogórze (gmina Szydłowo, powiat mławski,woj mazowieckie), koleżanki i kolegów pszczelarzy z całej Polski. Początkowo chodziło mi tylko o warsztaty pszczelarskie tj.pokazanie młodym adeptom pszczelarstwa pracy na dużej pasiece,opowiedzenie o biologii rodziny pszczelej itp. W trakcie realizacji tego projektu doszedł pomysł na spotkanie integracyjne, grill, loterię fantową oraz,,Mławską część imprezy" z wystawcami miodu,żywnością ekologiczną czy sprzętu pszczelarskiego reprezentowanego przez f-mę Łysoń. Chciałbym aby było to wydarzenie cykliczne i raz w roku w każdą drugą sobotę czerwca spotykalibyśmy się u mnie na pasiece,uczyli się od siebie wzajemnie pszczelarstwa, wymieniali doświadczeniami czy integrowali. Mam już nowe przemyślenia w tym temacie jak np. możliwość noclegu(pole namiotowe) Innych pomysłów na tą chwilę nie będę zdradzał. Jeżeli nic się nie zmieni to .......czekam na Was już za rok tj. 8 czerwca 2019 w jeszcze większym gronie pszczelarzy i sympatyków pszczelarstwa Pozdrawiam Piotr Szewczak z Pasieki Barć Mława.

 


Piotr Mława pszczoły
 
Data pliku video: 2018-06-14, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
   mławski

  Powiat mławski – powiat w północnym rejonie województwa mazowieckiego z siedziba w Mławie. Przynależą do niego gminy: Mława, Dzierzgowo, Lipowiec Kościelny, Radzanów, Strzegowo, Stupsk, Szreńsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna, Wiśniewo oraz miasto Mława.

  Do najbardziej znanych zabytków należy Kościół pw. Świętej Trójcy w Mławie, Kościół p.w. św. Antoniego Padewskiego wraz z pomieszczeniami i terenem poklasztornym w Ratowie oraz linia obronna z 1939 roku. W powiecie możemy podziwiać również Zalew Ruda, Rzekę Wkrę i kilka rezerwatów. Gospodarka w przeważającej większości ma charakter rolniczo-przemysłowy, przede wszystkim ze względu na warunki przyrodnicze terenu.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola