Belka
Środa, 17 Października 2018   imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Mławianie, przeczytajcie obwieszczenie!

Data dodania: 2018-10-15
Uchwalony przez Radę Miasta podział Mławy na obwody do głosowania w najbliższych wyborach samorządowych różni się od tego, jaki dotąd obowiązywał. więcej »
 
 

Plac zabaw otwarty

Data dodania: 2018-10-15
W parku miejskim w Mławie oficjalnie otwarto plac zabaw. Symboliczną wstęgę przecięły dzieci z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim. więcej »
 
 

Giba porwał uczniów

Data dodania: 2018-10-15
Legendarny brazylijski siatkarz Gilberto de Godoy Filho, znany pod pseudonimem Giba, gościł w Zespole Szkół w Radzanowie. Przez półtorej godziny w tamtejszej hali sportowej prowadził z ucznia... więcej »
 
 

Hołd dla peowiaków

Data dodania: 2018-10-15
Parafia św. Stanisława BM w Mławie wydała książkę prof. Leszka Zygnera pt. „Młodzi bohaterowie Niepodległej”. Jest to część szerszego projektu zrealizowanego ... więcej »
 
 

Oszustka z Mławy w rękach gdańskiej policji

Data dodania: 2018-10-14
Gdańska policja zatrzymała 26-letnią kobietę pochodzącą z Mławy – bez stałego miejsca zamieszkania. Prokurator przedstawił jej osiem zarzutów oszustwa, za co grozi kara wi&... więcej »
 
 

Dzień Papieski w Mławie

Data dodania: 2018-10-12
W najbliższy wtorek, 16 października, w 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na głowę Kościoła społeczeństwo Mławy obchodzić będzie doroczny Dzie ... więcej »
 
 

Kandydaci na burmistrza w sądzie

Data dodania: 2018-10-11
Temida przyznała rację Kowalewskiemu Sąd Apelacyjny w Łodzi podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego w Płocku w sprawie, którą starający się o reelekcję burmistrz ... więcej »
 
 

Ostatnia sesja Rady Miasta

Data dodania: 2018-10-11
Radni obecnej kadencji samorządu podsumowali swoją pracę na ostatniej XLVI sesji Rady Miasta. Zorganizowano ją w kinie, a nie w sali konferencyjnej MDK-u, gdzie przez cztery lata spotykali się samorzą... więcej »
 
 

Pamięć o peowiakach

Data dodania: 2018-10-10
W najbliższą niedzielę, 14 października, w kościele Świętej Trójcy w Mławie odbędzie się uroczystość pod hasłem „Wdzięczni za niepodległą... więcej »
 
 

Kampania dla życia

Data dodania: 2018-10-10
W piątek, 12 października, rozpocznie się XIV Kampania Białych Serc – Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy, organizowana przez Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostoł... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 134
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
   mławski

  Powiat mławski – powiat w północnym rejonie województwa mazowieckiego z siedziba w Mławie. Przynależą do niego gminy: Mława, Dzierzgowo, Lipowiec Kościelny, Radzanów, Strzegowo, Stupsk, Szreńsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna, Wiśniewo oraz miasto Mława.

  Do najbardziej znanych zabytków należy Kościół pw. Świętej Trójcy w Mławie, Kościół p.w. św. Antoniego Padewskiego wraz z pomieszczeniami i terenem poklasztornym w Ratowie oraz linia obronna z 1939 roku. W powiecie możemy podziwiać również Zalew Ruda, Rzekę Wkrę i kilka rezerwatów. Gospodarka w przeważającej większości ma charakter rolniczo-przemysłowy, przede wszystkim ze względu na warunki przyrodnicze terenu.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola