Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Mława, Dzierzgowo, Lipowiec Kościelny, Radzanów, Strzegowo
Belka
Środa, 22 Sierpnia 2018   imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Tunel się oddala?

Data dodania: 2018-08-18
Mławscy działacze Prawa i Sprawiedliwości zarzucają burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu, że w porę nie złożył wniosku o dofinansowanie budowy tunelu pod torami kolejowymi w ci... więcej »
 
 

Pasje Wiesława Paszty: Biegam, żeby się nie...

Data dodania: 2018-08-17
Mając 70 lat, ukończył Bieg Katorżnika w Lublińcu. W tym roku wystartował tam w kategorii Bieg Babci i Dziadka (2,5 km). Jak mówi, uprawia sport i jest aktywny fizycznie, żeby się nie... więcej »
 
 

15 sierpnia w Mławie. Ponad podziałami

Data dodania: 2018-08-16
Poseł Anna Cicholska pochwaliła mławian za, jak to określiła, godne obchodzenie Święta Wojska Polskiego. - Państwo zebrali się zarówno w kościele, jak i przy grobie bohater&... więcej »
 
 

Wygrał konkurs, zagrał z mistrzem Brodskim

Data dodania: 2018-08-15
Wygrał konkurs, zagrał z mistrzem Brodskim Przed miesiącem w ramach festiwalu muzycznego w Inowrocławiu - jako zwycięzca ostatniego konkursu - Piotr Żandarski ze Szkoły Muzycznej II Stopni... więcej »
 
 

Sezon na utonięcia

Data dodania: 2018-08-14
Letnia pogoda kusi, by wykapać się w jeziorze czy rzece. Niestety coraz częściej kończy się to tragicznie. Do 30 zbliża się liczba osób, które w tym roku utonęły na ... więcej »
 
 

Pijany kierowca autobusu

Data dodania: 2018-08-14
W poniedziałek, 13 sierpnia, mławska policja zatrzymała 44-letniego kierowcę autobusu, który miał ponad 2 prom. alkoholu w organizmie, przewożąc 37 osób. Doszło do tego dzi&... więcej »
 
 

Na żołnierską i patriotyczną nutę

Data dodania: 2018-08-13
Mnóstwo słuchaczy przyciągnął X Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, organizowany przez miejscowy Klub Seniora „Pogodny Uśmiech”. więcej »
 
 

Hołd dla młodych POW-iaków

Data dodania: 2018-08-12
Na starym cmentarzu parafialnym z kościołem św. Wawrzyńca w Mławie poświęcono akurat odnowione dwa groby członków Polskiej Organizacji Wojskowej, którzy swoje młode ż... więcej »
 
 

Ruda: Kąpielisko znowu otwarte

Data dodania: 2018-08-11
10 sierpnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie odwołał zakaz kąpieli w wyznaczonym miejscu w zalewie w Rudzie. Wyniki badań próbek wody wykazały, że jest ona już niesz... więcej »
 
 

Wyniki rekrutacji do szkół średnich: Dlaczego...

Data dodania: 2018-08-10
Do klas pierwszych szkół prowadzonych przez powiat mławski przyjęto w sumie 576 osób, o 104 mniej niż planowano. Zapewne część wolnych miejsc zostanie wypełnionych w trakcie ... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 126
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
   mławski

  Powiat mławski – powiat w północnym rejonie województwa mazowieckiego z siedziba w Mławie. Przynależą do niego gminy: Mława, Dzierzgowo, Lipowiec Kościelny, Radzanów, Strzegowo, Stupsk, Szreńsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna, Wiśniewo oraz miasto Mława.

  Do najbardziej znanych zabytków należy Kościół pw. Świętej Trójcy w Mławie, Kościół p.w. św. Antoniego Padewskiego wraz z pomieszczeniami i terenem poklasztornym w Ratowie oraz linia obronna z 1939 roku. W powiecie możemy podziwiać również Zalew Ruda, Rzekę Wkrę i kilka rezerwatów. Gospodarka w przeważającej większości ma charakter rolniczo-przemysłowy, przede wszystkim ze względu na warunki przyrodnicze terenu.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola